نحوه خرید و شارژ استانبول کارت

نحوه خرید و شارژ استانبول کارت

امروز میخواهیم در مورد جابجایی با وسایل نقلیه عمومی در شهر زیبا و بزرگ استانبول در ترکیه را برای شما هموطنان عزیز توضیح بدهیم

هزینه حمل و نقل به تاکسی در ترکیه بر اساس تاکسی متر است که از ۵ لیر شروع میشود و از لحظه ای که تاکسی حرکت میکند حتی اگر هزینه شما کمتر از ۱۵ لیر شده باشد شما باید حد اقل ۱۵ لیر(به تاریخ امروز حدود ۵۰ هزار تومن) برای آن پرداخت کنید.

همچنین برای مدریت هزینه های سفر خود مخصوصا در شهر گرانی مثل استانبول بهتر است طریقه استفاده از حمل و نقل عمومی را بدانید.

کارتی که برای تمامی حمل نقل عمومی استفاده میشود کارتی الکترونیکی به نام استانبول کارت است

برای تهیه این کارت میتوانید از برخی از سوپرمارکت ها و یا دکه های نزدیکی ایستگا های مترو ویا اتوبوس تهیه نمایید

همچنین میتوانید از دستگاه های اتوماتی که در ایستگاه های ترن مارمارا و ایستگا های مترو واقه شده اند استفاده نمایید

هزینه این کارت حدودا ۸ لیر است و بعد از این که پول را وارد دستگاه کردید و گزینه Onay که به معنی قبول کردن است را بزنید و کارت خود را از پایین دستگاه تحویل بگیرید

برای استفاده از آن وقتی سوار مترو میشوید درورودی مترو بر روی محفضه آبی و یا هر رنگ دیگری آن را بگذارید و وقتی که باز شد میتوانید رد بشوید.

مقدار کسر شده که حدود چند لیر است از کارت شما کم شده و بر روی صفه نمایش باقیمانده شارژ در کارت شما نشان داده میشود.

همینطور استانبول کارت قابلیت شارژ مجدد را دارد پس برای شارژ کردن دوباره استانبول کارت اگر نیاز داشتید به سمت دستگاه بروید و سپس استانبول کارت خود را بر روی محفضه سفید بگذارید و بعد از تایید شدن آن توسط دستگاه مبلغ پول دلخواه خود(پول کاغذی) را وارد دستگاه کیند ولی در خاطر داشته باشید که فقط یک پول کاغذی میتوانید وارد دستگاه کنید نه چند عدد و همچنین دستگاه پول شما را پس نخواهد داد.

همچنین وقتی که ازترن مارمارا که طولانی ترین خط مترو در استانبول است که قسمت شرق آسیایی استانبول را به قسمت غرب اروپایی آن وصل میکند میتوانید موقع خارج شدن از دستگاه های که در خروجی قرار داده شده اند کارت خود را روی آنها بگذارید و از آنهااستفاده کنید برای گرفتن بقیه پول خود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishTurkeyUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه ملکی و پروسه شهروندی و اقامت دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب
Powered by