خرید خودرو در ترکیه

خرید خودرو در ترکیه

راهنمای خرید خودرو در ترکیه

کسانی که اقامت ترکیه را دارند میتوانند نسبت به خرید خودرو اقدام کنند.

برای خرید خودرو میتوانید از سایت ها ی صاحبیندن ( sahibinden.com ) و آرابا ( araba ) خودرو دلخواهتان را پیدا کنید. از طریق نمایشگاه یا آگهی روزنامه هم میتوانید اقدام کنید .

اگر شما بدنبال خودرو دست دو هستید باید به سالم بودن خودرو از لحاظ فنی و بدنه مطمئن شوید. برای این کار باید ۲۰۰ لیر هزینه کارشناسی پرداخت کنید که بعد از اتمام کارشناسی برگه ای به شما داده میشود.

مرحله بعد باید به همراه فروشنده به نوتر مراجعه کنید و درآنجا در حضور مترجم رسمی ثبت معامله و انتقال سند رو انجام بدهید ، سپس با دریافت مدارک از دفتر خانه یک ماه فرصت دارید به اداره ترافیک منطقه خود مراجعه کنید و تعویض پلاک را انجام بدهید .

پلاک هایی که با حروف MA و MZ باشد را به خارجی ها می دهند. در صورتی که شما خرید را از طریق نمایندگی انجام دهید تمامی این مراحل را آنها خودشان انجام می دهند.
تنوع خودرو در ترکیه زیاد است و به دلیل هزینه گمرکی بالا قیمت خودرونسبت به کشورهای اروپایی بالاتر است .

یک مسئله دیگر، خودرو های پلاک آبی هستند که فقط اتباع خارجی که مجوز کار ، مشغول به تحصیل یا خرید ملک در ترکیه کرده اند میتوانند آنها را خرید و فروش کنند. این خودروها از هزینه گمرکی معاف هستند و فقط عوارض مختصری برای پلاک گذاری دارند و به همین دلیل قیمتشان پایین است .
اما به این نکته توجه داشته باشیدکه فروش آنها به سختی انجام میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishTurkeyUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه ملکی و پروسه شهروندی و اقامت دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب
Powered by