تغییرات جدید قانون شهروندی ترکیه

تغییرات جدید قانون شهروندی ترکیه

(9 votes, average: 3٫78 out of 5)

اصلاح قانون اخذ تابعیت ترکیه

بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که امروز در روزنامه رسمی کشور منتشر شد٬ شرایط لازم برای کسب حق شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی تسهیل شد.

بر این اساس به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌ گذاری مستقیم حداقل با مبلغ 500 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند، امتیاز حق شهروندی ترکیه داده می‌شود. پیشتر این میزان سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار بود.

همچنین بر اساس اصلاحیه جدید، به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ 250 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند نیز حق شهروندی اعطا می شود.

به این معنی است که در صورتیکه با خرید ملک در ترکیه با حداقل مبلغ 250 هزار دلار آمریکا، شما میتوانید حق شهروندی ترکیه را دریافت نمایید.

حداقل بهای خرید املاک و مستغلات در ترکیه در راستای اخذ حق تابعیت کشور از سطح 1 میلیون دلارآمریکا به 250 هزار دلار کاهش یافت.

همچنین شرط ایجاد اشتغال برای 100 شهروند ترک جهت دریافت حق شهروندی ترکیه به 50 نفر تغییر کرد.

برای دریافت امتیاز شهروندی در ترکیه، میزان حداقل سپرده گذاری سه ساله در بانک های کشور از 3 میلیون دلار به 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافت.

تاریخ 28 شهریور 1397

7 دیدگاه

 1. Pingback:فروش ملک اقساطی در ترکیه – Peyman Emlak

 2. Pingback:هزینه های زندگی در ترکیه – Peyman Emlak

 3. Pingback:نکات مهم در مورد خرید ملک در ترکیه – Peyman Emlak

 4. elham

  سلام وقت بخير.
  با ٣٠٠ ميليون تومان ميخواهم به تركيه و استانبل مهاجرت كنم، آيا با اين مبلغ ميتوان ي ملك خريداري نمود؟ و اينكه كار پيدا ميشود؟

  • admin

   سلام. با این مبلغ میتونید یه خونه خیلی معمولی چندسال ساخت پیدا کنید. تو مناطق اروپایی البته در محله های قدیمی که فاصله زیادی با مرکز استانبول دارند. کار هم پیدا میشه. بله. ولی ماه های اول یکم سخت است

 5. نوید

  سلام خسته نباشید
  با ایجاد شغل برای ۵۰ نفر، بعد از چه مدت اقامت دائم میدن؟؟؟

  • admin

   سلام و درود. بعد از ایجاد کار و کارآفرینی و استخدام، وارد پروسه می شوید که حدود 6 ماه زمان می برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *