اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد

اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد

اخذ اقامت ترکیه از روش های مختلف امکان پذیر است و در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل و جامع روی اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد را مورد بررسی قرار دهیم. اگر یکی از والدین تابعیت ترکیه را داشته باشد نوزاد تازه متولد شده نیز می تواند به راحتی اقامت این کشور را دریافت کند

اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد

جهت اخذ اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد در این مقاله قصد داریم تا یکی از این روش های تولد نوزاد در ترکیه می باشد را مورد بررسی قرار دهیم. جهت تولد نوزاد در ترکیه در مرحله اول باید بیمارستان مورد نظر خود را انتخاب نمایید. هزینه مراقبت های پزشکی ضروری از مادر باردار می تواند به طور کامل و یا جزئی تحت پوشش بیمه قرار گیرد، البته بیمارستان مورد نظر باید طرف قرارداد با بیمه متقاضی باشد.

قوانین اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد

اگر قصد زندگی در ترکیه و تولد فرزند خود را در این کشور دارید، بیمه برخی از هزینه های خدمات انتخاب شده توسط مراکز پزشکی یا والدین را تحت پوشش قرار نمی دهد و از این رو والدین باید خود این هزینه ها را پرداخت کنند. زنان بومی ترکیه می توانند به طور رایگان از خدمات پزشکی بهره مند شده و در بیمارستان های دولتی زایمان کنند. امروزه در کشور ترکیه اکثر زنان تولد نوزاد از طریق سزارین را به تولد طبیعی ترجیح می دهند و از این رو عمل سزارین در ترکیه شایع تر است.

اخذ تابعیت یا اقامت ترکیه از طریق تولد

نوزادان تازه متولد شده بدون توجه به مکان تولدشان می توانند تابعیت ترکیه را به دست آورند در صورتی که یکی از والدین آن ها تابعیت این کشور را داشته باشد. ترکیه شهروندی دوگانه را پذیرفته است و به خارجی ها این اجازه را می دهد تا در شرایطی مثل ازدواج، تولد و اخذ اقامت دائم، بتوانند تابعیت ترکیه را نیز کسب کنند. بر اساس قوانین تازه به تصویب رسیده در ترکیه کودک تازه متولد شده از پدری با تابعیت ترکیه و مادری خارجی می تواند تابعیت این کشور را کسب کند. برخی از والدین در این کشور تولد طبیعی را انتخاب می نمایند اما در صورت وجود خطر برای مادر یا نوزاد و همچنین به انتخاب مادر تولد می تواند به طور سزارین انجام شود.

هنگام ثبت نام کودک تازه متولد شده قوانین سفارت یا کنسولگری متفاوت می باشد. برای ارائه درخواست ثبت نام تولد و گذرنامه باید به کنسولگری یا سفارت مربوطه مراجعه کرده و هزینه های پردازش مربوطه را پرداخت کرد. در صورت صدور گواهی تولد یا گذرنامه نوزاد تازه متولد شده، در ستاد پلیس محلی منطقه درخواست خود را ارائه داده، فرم ها را تکمیل نموده و هزینه های لازم را پرداخت کنند تا قادر به دریافت مجوز اقامت ترکیه برای کودک باشند. نام کودکانی که هنگام تولد تابعیت این کشور را دریافت می کنند باید در دفتر آمار حیاتی ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishTurkeyUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه ملکی و پروسه شهروندی و اقامت دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب
Powered by