آشنایی با مهمترین قوانین اقامت ترکیه

آشنایی با مهمترین قوانین اقامت ترکیه

به خاطر تبدیل شدن کشور ترکیه به یکی از قطب های اقتصادی منطقه تعداد ایرانیان متقاضیان اخذ اقامت ترکیه به طور مداوم در حال افزایش است. از این رو بهتر است قبل از گرفتن تصمیم نهایی خود مبنی بر اخذ اقامت ترکیه و فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای اقامت در ترکیه بهتر است با قوانین اقامت در این کشور به طور کامل و جامع آشنا شوید. در این مقاله سعی نموده ایم تا برخی از این قوانین را به طور مختصر به شما معرفی نماییم. اگر تصمیم خود برای اخذ اقامت ترکیه را گرفته اید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا هنگام طی کردن مراحل پروسه اخذ اقامت این کشور با مشکل جدی مواجه نشوید.

قوانین اقامت ترکیه

همانطور که اطلاع دارید از روش های مختلف می توان اقامت ترکیه را کسب کرد اما تمامی این روش ها دارای قوانین کلی می باشد که در این مقاله سعی نموده ایم برخی از این قوانین را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با این قوانین به طور مختصر آشنا خواهید شد.

  • ایرانیان متقاضی اخذ اقامت ترکیه باید به این نکته دقت داشته باشند که هنگام ورود به کشور ترکیه باید گذرنامه آن ها دارای مهر ورود به کشور ترکیه باشد. حتی اگر پلیس هنگام بررسی گذرنامه متقاضی اقامت در این کشور سهل انگاری نماید، متقاضی پس از ورود به ترکیه متهم به ورود غیر قانونی بوده و از طرف مقامات ذی صلاح در انتظار عواقب این امر خواهد بود.
  • ایرانیان می توانند بدون نیاز به روادید به ترکیه سفر کرده و برای سه ماه در این کشور اقامت کنند. سفر به ترکیه از طریق روش های مختلف از جمله اتوبوس، قطار و هواپیما امکان پذیر می باشد. همواره به متقاضیان اخذ اقامت ترکیه توصیه می کنیم که اگر از طریق روش های زمینی به این کشور مسافرت می کنند از طریق اتوبوس های متعلق به کشورهای معتبر این کار را انجام داده و توصیه های امنیتی را مد نظر خود قرار دهند.
  • در صورت تمایل به اقامت بیش از سه ماه در این کشور باید اقامت موقت خود را تمدید نمایید و از مقامات این کشور اجازه رسمی دریافت کنید. در غیر این صورت فرد متقاضی جریمه خواهد شد و یا در برخی مواقع ممکن است منجر به اخراج فرد شود.
  • از آنجا که بین ایران و ترکیه روادید لغو شده است مأموران مرزی ترکیه به بهانه جعلی بودن روادید کشور مقصد حق بازداشت نمودن یا بازجویی کردن اتباع ایرانی را نخواهند داشت. در صورت مشاهده این گونه برخوردها این موضوع را به اطلاع نزدیک ترین نمایندگی جمهوری اسلامی در ترکیه قرار داده تا برخورد مأموران مورد بررسی قرار گیرد.

یک دیدگاه

  1. Pingback:آیا خانه ای که در ترکیه می خریم را می توانیم اجاره بدهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishTurkeyUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه ملکی و پروسه شهروندی و اقامت دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب
Powered by