آشنایی با آداب معاشرت در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه

آشنایی با آداب معاشرت در ترکیه جهت اخذ اقامت ترکیه

یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان اخذ اقامت ترکیه آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ برقراری روابط اجتماعی در ترکیه می باشد. البته داشتن این دغدغه کاملاً طبیعی است زیرا برخی از رفتارهای عادی در فرهنگ ما ممکن است در کشور ترکیه نامتعارف بوده و عواقب بدی همراه خود داشته باشد. یکی از نشانه های رعایت ادب و احترام در کشور ما که صبح‌به‌خیر گفتن می باشد ممکن است در ترکیه به منظور اشتباه برداشت شود. از این رو در این مقاله قصد داریم تا برخی از این فرهنگ ها را در ترکیه مورد بررسی قرار دهیم تا پس از اخذ اقامت ترکیه برای ایجاد روابط اجتماعی در این کشور دچار مشکل نشوید.

آشنایی با آداب و رسوم معاشرت در کشور ترکیه

یکی از مهمترین نکات جهت اقامت ترکیه رعایت آداب معاشرت در این کشور است. در رابطه با فرهنگ لباس پوشیدن در ترکیه می توان گفت که در ماه های گرم سال در ترکیه باید لباس های نازک و خنک به همراه خود داشته باشید. فصل پاییز و بهار در ترکیه هوا نسبت به تابستان کمی خنک تر است از این رو توصیه می کنیم در این فصل ها لباس نسبتاً گرمی به همراه خود داشته باشید تا در صورت احساس سرما آن را بپوشید. در فصل زمستان نیز هوای این کشور سرد است و احتمال بارندگی نیز بالاست، در این فصل از سال حتماً کفش، پوتین، کاپشن یا پالتوی مناسب همراه خود داشته باشید.

در برخی از رستوران های این کشور مشتری ها باید آداب لباس پوشیدن را رعایت کنند به طور مثال مجاز به پوشیدن شلوار جین، تیشرت و کفش کتونی نخواهید بود و باید لباس های رسمی تری بپوشید. قبل از ورود به مسجدهای ترکیه کفش های خود را در آورید. زن ها برای ورود به کشور ترکیه حتماً باید شال یا روسری پوشیده و موهای خود را بپوشانند. برای رفتن به صومعه و کلیسا از پوشیدن لباس های کوتاه و به نمایش گذاشتن شانه ها و بازوهای خود خودداری کنید. برای ورود به مساجد یا کلیساهای این کشور مردان حتماً باید شلوار بلند و پیراهن آستین بلند به تن داشته باشند.

سلام دادن یا صبح‌به‌خیر گفتن به افراد غریبه در ترکیه عرف نمی باشد از این رو ممکن است رفتار شما اشتباه برداشت شود. زیر کفش یا پاهای شما نباید در معرض دید قرار گیرند و هیچ گاه با پا به کسی اشاره نکنید. هنگام صحبت کردن با بومیان ترکیه دست به سینه نایستید و دست ها را در جیب خود نکنید زیرا این کار نوعی بی احترامی محسوب می شود. هرگز انگشت دست خود را به سمت کسی نشانه نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishTurkeyUnited Arabic Emirates
Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه ملکی و پروسه شهروندی و اقامت دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب
Powered by